KONST / Litografier / Mappar 14378321
nr 1437 8321
Bengt Olson
(f. 1930), Sverige
Mappar, 2 st, Lösa blad 3 + 3 st. Signerad, numrerad 120-upplaga, daterad 1997, bladets mått: 42x30 cm
Bengt Olson, svensk målare, grafiker och skulptör född 1930 i Kristinehamn.
Utrop:
800 kr
Såld:
300 kr
måndag 13 december 2021
kl 19:21:49
13/12 16:54:21
Bengt Olson
Läs mer om Bengt Olson